NIT Division

 

North East Region

 

1  O'Neill CVI

Henry Street

3  Patrick Fogarty CSS

4  Perth and D.C.I.

5  Bradford District High School

6  St. TA Lindsay

7  McKinnon Park

8  McLaughlin

9  St. Peter’s

10 St. Mary's Cobourg

11 Quinte

12 TASS

13 Eastdale CVI 

14  Bowmanville HS

15  Lakefield College

16  Campbellford

 

North Central Region

 

1  Adam Scott

2  St. Benedict Catholic

3  Cobourg Wolves

4  Orilla Secondary School

5  Pickering Midgets

6  Holy Trinity

7  Twin Lakes

8  Ernestown SS

9  Trinity College

10 LCVI

11 Fenelon Falls

12 IE Weldon

13 Holy Cross

14 Nicholson

15 Kenner

16 Clarington Central SS

NCAA Division

 

South Region

 

1  Bill Crothers

2  Thornlea Black

3  Notre Dame, Ajax

4  PEAC School

5  Thornlea Purple

6  Cen TO Academy

7  St. Mary's HS, Kitch

8  St. Andre C.H.S. #1

9  Cen TO Academy Bantams

10 Regiopolis-ND

11  ST. Theresa Titans  

12 Craig Kielburger

13  Father Leo Austin

14  Assumption C.S.S.

15  St. TA Tottenham

16  Brooklyn H.S.

 

West Region

 

1  Sacred Heart

2  St. Joe's

3  Pineridge

4  St. Augustine C.S.S.

5  Pickering

6  Runnymede C.I.

7  Lasalle High School

8  JC Richardson #1

9  Smith Falls

10 St. Mary's, Pickering

11 JC Richardson #2

12 Burlington ND

13 K.C.V.I., Kingston

14 St. Peter's, Barrie

15 St. Brother Andre C.H.S. #2

16 Crestwood S.S.

2016 Participating Teams

#                   Team                                                                      City

1                    Adam Scott Lions                                                Peterborough

2                    St. Thomas Aquinas C.S.S. Stingers                 Tottenham

3                    Crestwood S.S. Mustangs                                    Peterborough

4                    Kenner C.V.I. Rams                                              Peterborough

5                    T.A.S.S. Griffins                                                    Peterborough

6                    Sacred Heart C.H.S. Crusaders                         Newmarket

7                    St. Theresa C.S.S. Titans                                     Belleville

8                    Regiopolis-Notre Dame                                      Kingston  

9                    Nicholson C.S.S. Crusaders                                Belleville 

10                  St. Peter’s C.S.S. Saints                                       Peterborough

11                  I.E. Weldon Wildcats                                           Lindsay

12                  Fenelon Falls Falcons                                         Fenelon Falls

13                  St. Benedict C.S.S. Saints                                   Cambridge

14                  St. Peter's C.S.S. Panthers                                  Barrie

15                  McKinnon Park S.S. Blue Devils                        Caledonia

16                  Ernestown S.S. Eagles                                        Odessa

17                  Holy Cross Hurricanes                                        Peterborough

18                  Cobourg Collegiate Wolverines                        Cobourg

19                  OD Park S.S. Trojans                                           Orillia

20                  Central Toronto Academy                                  Toronto

21                  Notre Dame C.S.S. Fightin’ Irish                        Burlington

22                  Patrick Fogarty Catholic S.S.                              Orillia

23                  St. Joseph’s H.S. Jaguars                                     Barrie

24                  Runnymede C.I. Ravens                                     York

25                  Quinte S.S. Saints                                                Belleville

26                  Holy Trinity C.S.S. Titans                                     Courtice

27                  LCVI Spartans                                                       Lindsay

28                  Father Leo Austin C.S.S. Wildcats                      Whitby

29                  Bowmanville H.S. Talons                                    Bowmanville

30                  Eastdale C.V.I. Eagles                                          Oshawa

31                  St. Mary’s C.S.S. Thunder                                   Cobourg

32                  O’Neill C.V.I. Red Hawks                                     Oshawa

33                  St. Thomas Aquinas                                           Lindsay

34                  Smiths Falls D.C.I. Red Hawks                           Smith Falls

35                  Pickering H.S. Trojans                                        Ajax

36                  Lakefield College Terrapin                                Lakefield

37                  Lasalle High School                                            Kingston

38                  Central Toronto Academy Bantams                Toronto

39                  Twin Lakes S.S. Thunderbirds                          Orillia

40                  Assumption C.S.S. Crusaders                           Burlington

41                  R.S. McLaughlin C.V.I. Trojans                           Oshawa

42                  Perth D.C.I Blue Devils                                       Perth

43                  Bill Crothers S.S. Colts                                       Aurora

44                  Trinity College Bears                                         Port Hope

45                  Brooklin H.S. Bears                                           Brooklin

46                  Campbellford D.H.S Flames                             Campbellford           

47                  PEAC                                                                     Toronto

48                  Clarington Central  S.S. Coyotes                      Bowmanville

49                  Kingston C.V.I. Blues                                          Kingston

50                  St. Augustine C.S.S. Falcons                             Brampton

51                  Thornlea S.S. #1                                                 Thornhill

52                  Thornlea S.S. #2                                                 Thornhill

53                  Henry Street H.S. Hawks                                   Whitby

54                  St. Brother Andre C.H.S. Cardinals                  Markham

55                   St. Brother Andre C.H.S. Cardinals #2            Markham

56                  Pickering H.S. Trojans #2                                  Ajax

57                  Pine Ridge S.S. Pumas                                       Pickering

58                  J Clarke Richardson C. Storm #1                      Ajax

59                  J Clarke Richardson C. Storm #2                      Ajax              

60                  Craig Kielburger S. S. Spartans                        Milton

61                   Bradford D.H.S Buccaneers                              Bradford

62                   St. Mary's H. S. Eagles                                        Kitchener

63                   Notre Dame C.S.S. Cougars                               Ajax

64                   St. Mary’s C. S.S. Monarchs                                Pickering

 

 

   

 

Created by Peers 2015

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now